Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych  odbywa się corocznie w czwarty poniedziałek października. Tradycyjnie obchodzimy to święto przez cały miesiąc. Jest to doskonała okazja, by pokazać jak  ważną rolę odgrywa w szkole biblioteka i nauczyciele bibliotekarze.

Jest to również dobry czas, by podjąć przeróżne działania promujące czytelnictwo.

Dzięki różnorodnym akcjom i imprezom towarzyszącym obchodom święta, zarówno w bibliotece jak i na terenie całej Szkoły, mamy nadzieję przyciągnąć dużą liczbę czytelników, w tym także czytelników „opornych”, którzy do tej pory nie odwiedzali biblioteki szkolnej.

Proponujemy m.in.:

  1. Apel do rodziców o przynoszenie darów książkowych do biblioteki szkolnej. Zorganizowanie kiermaszu książek, z którego dochód przeznaczony będzie na zakup nowości wydawniczych.
  2. Spotkanie autorskie dla klas VI-VIII, zorganizowane wspólnie z Wydawnictwem LTW w Dziekanowie Leśnym.
  3. Happening – jedna wybrana przerwa  w ciągu dnia dla wszystkich uczniów czytających – „przyłapani” na czytaniu zostają odznaczeni stempelkiem „ZACZYTANI” oraz dostają słodki upominek.
  4. Przez cztery kolejne tygodnie uczniowie przynoszą na godzinę wychowawczą książkę, którą chcą zaproponować do czytania swoim koleżankom i kolegom.