Warsztaty literackie

W tym miesiącu gościliśmy dwie panie z Wydawnictwa Zakamarki. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach literackich zachęcających do samodzielnego czytania i rozwijania świadomości emocjonalnej uczniów.

I tak, klasy V mogły zapoznać się z książkami popularnej szwedzkiej autorki Moni Nilsson. Bohaterem jej książek jest chłopiec o dziwnym imieniu Tsatsiki nawiązującym do greckiego sosu.  Tsatsiki stał się ulubionym bohaterem milionów dzieci na świecie.

Seria książek o Tsatsikim została przetłumaczona na kilkanaście języków i była wielokrotnie nagradzana, m.in. przez szwedzkie Jury Dziecięce oraz Polski Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Uczniowie klas I-III  uczestniczyli w warsztatach literackich, których podstawą była seria książek autorstwa Rose Lagercrantz o Duni i Mattisie.

Siedmiotomowa seria o Duni i Mattisie to pełna treści opowieść o przyjaźni, ale również trudnych relacjach między rówieśnikami zarówno w szkole, jak i w domu. Jest to seria doskonale wpasowująca się  w możliwości odbioru tekstu literackiego dla początkujących czytelników ze względu nie tylko na tematykę, ale też formę przekazu i bardzo sugestywne ilustracje Evy Eriksson.

Na zakończenie warsztatów uczniowie mieli możliwość zakupienia omawianych książek z 20% rabatem.

Hanna Sieradzka