ADAM MICKIEWICZ WIELKIM POETĄ BYŁ

W niedzielę, 24 listopada 2019r. mogliśmy znowu spędzić czas ze sobą i sztuką w teatrze. Tym razem uczestniczyliśmy w „Salonie Poezji”, który został poświęcony twórczości Adama Mickiewicza, jednego z trzech naszych wielkich, romantycznych wieszczów narodowych. Usłyszeliśmy sonety oraz wiersze miłosne Mickiewicza i okazało się, że wiele tekstów tego poety wciąż obecnych jest w naszej pamięci.
Takie teatralne spotkania są zawsze bardzo przyjemne, ponieważ łączą nie tylko obecnych uczniów naszej szkoły, ale także naszych absolwentów i ich rodziców. Tego typu wyjścia stały się już tradycją, w każdym roku szkolnym kilka razy w czasie pozalekcyjnym spotykamy się w mniejszym bądź większym składzie na widowni jednego z warszawskich teatrów. Dzisiaj za obecność chciałam podziękować niektórym Uczniom z klasy 8C, Asi, Wiktorii i Pani Agnieszce.
Co do „Salonu Poezji” to warto nadmienić, że raz w miesiącu, w niedzielę o g. 12:00 Teatr Polski zaprasza na kolejne odsłony „Salonu…”. Warto skorzystać z tych propozycji i zatrzymać się na chwilę poetyckiej refleksji.
Sama wciąż zadaję sobie pytanie, co mnie gna do teatru PRZYJAŹŃ czy KOCHANIE…?

AB