Ratujmy koale

Wydarzenia ostatnich miesięcy w Australii wstrząsnęły wszystkimi ludźmi, których obchodzą niewyobrażalne straty w ludziach, populacji zwierząt i gatunkach roślin tego kraju! Słowa nie są w stanie wyrazić ogromnego bólu związanego z tą tragedią.
Australia przeżywa tragicznie rekordową suszę i związane z nią pożary. Ludzie, którzy stracili życie w pożarze, spalone domy, lasy, zbiory, trawy, spalone zwierzęta. Populacja koali skurczyła się wraz z ich naturalnym środowiskiem. Koale żywią się liśćmi drzew eukaliptusa, które w ogromnej liczbie zostały spalone. Wyobraźmy sobie 40-sto piętrowy dom – do tej wysokości, a nie rzadko i wyżej, dochodzą płomienie.
Do tej pory we wschodniej części Australii zginęło ok. miliona zwierząt! Są to między innymi torbacze, do których koale należą.
Koale występują jedynie w Australii! Eksperci twierdzą, że gatunek ten wyginie całkowicie do 2050 roku!
Ludzie z Australii i całego świata przesyłają setki milionów dolarów, jedzenie, wodę i inne dobra materialne na ratowanie, tego, co zostało w Australii. Niezliczone słowa solidarności, otuchy i łączenia się w bólu przesyłane są codziennie na ręce tych, którzy narażając swoje życie i walcząc ze strasznym żywiołem ratują Australię!
PRZYŁĄCZMY SIĘ I MY!
Dorzućmy swoją małą cegiełkę do ratowania koali!
Nasza Szkoła pragnie chociaż w minimalnej części pomóc Australii.
W związku z tym, podczas zebrania półrocznego zorganizowany zostanie kiermasz książek, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na ratowanie koali.
Prosimy wszystkich, aby wzięli czynny udział w tym kiermaszu i tym samym pokazali, że to, co dzieje się obecnie w Australii, nie jest im obojętne.
Przynosimy książki do biblioteki szkolnej, tam je rejestrujemy i wystawiamy na kiermaszu 4 lutego br. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży książek zostaną komisyjnie przeliczone i przekazane do organizacji
Change.org
Ratujmy koale! Żądamy uznania ich za gatunek zagrożony wyginięciem.

Liczymy na pomoc wszystkich Państwa i liczną obecność na kiermaszu.

Hanna Sieradzka