SPOTKANIE Z „ANIĄ Z ZIELONEGO WZGÓRZA”

 W piątek, 17 stycznia 2020r. uczniowie klasy 6B wraz z Wychowawczynią Panią Jolantą Matyjasiak i Panią Agnieszką Rekosz-Barylak wybrali się do Teatru Kamienica na spektakl będący inscenizacją zrealizowaną ma podstawie kultowej powieści dla dzieci i młodzieży Lucy Maud Montgomery.
Trzeba przyznać, że twórcy spektaklu bardzo wiernie oddali na scenie najważniejsze wydarzenia przedstawione w książce. Duże brawa należą się aktorom, którzy bardzo dobrze wcielili się w kreacje swych bohaterów. Szczególne uznanie dla wszystkich ról kobiecych, począwszy od głównej aż po epizodyczne. Panie spisały się świetnie. Młodzi widzowie mogli śledzić kluczowe wydarzenia z życia oryginalnej Ani. Szkoda jednak, że wszystkie sceny rozgrywają się w domu Maryli i Mateusza, co wpływa na dość statyczny i monotonny charakter przedstawienia. Na szczęście barwne kreacje aktorskie i wiele humoru wpisanego w świat Ani skutecznie przyciągnęły uwagę oraz ciekawość odbiorców, którym spektakl się podobał.
Z pewnością wizyta w teatrze pozwoli uczniom utrwalić treść szkolnej lektury i rozpali chęć kolejnych spotkań ze sztuką.

ab