NIGDY NIE WOLNO SIĘ PODDAWAĆ

Dzisiaj, we wtorek 21 stycznia 2020r. ponownie spotkaliśmy się z uczniami klas VI-VIII w Centrum Kultury w Łomiankach, gdzie obejrzeliśmy kolejne dwa filmy wynikające z programu edukacji filmowej.
Tym razem dziecięcy bohaterowie zmagali się nie tylko z biedą materialną, która mocno naznaczyła ich życie, ale też z poważnym zagrożeniem, wręcz  plagą współczesnego świata, jaką jest daleko posunięte zobojętnienie, brak uważności i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
Niewątpliwie historie i ludzkie losy ukazana w obrazach: „Slumdog, milioner z ulicy” i w filmie„Jestem” poruszyły w nas najwrażliwsze struny. Trudno przejść obojętnie wobec sytuacji Jamala Malika czy Kundla. Warto jednak mieć nadzieję, że młodzi widzowie poznawszy doświadczenia tych chłopców, zrozumieli, że ważne, aby zawsze pozostawać wiernym swoim wartościom, zasadom oraz przekonaniom, a ponadto niezależnie od sytuacji walczyć o siebie i nigdy się nie poddawać.
Na koniec bardzo dziękuję Ignacemu i Mikołajowi z 8C za przygotowanie i przedstawienie ciekawych prezentacji, a Natalce z 7B, która obchodzi dzisiaj urodziny ,jeszcze raz składam w imieniu nas wszystkich najlepsze życzenia.

ab