Dzień Kuchni Krajów Niemieckojęzycznych

Dzisiaj w naszej szkole po raz kolejny odbyła się prezentacja i degustacja dań kuchni krajów niemieckiego obszaru językowego.

Uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z nauczycielką języka niemieckiego, Marią Mateuszczyk przygotowali potrawy wywodzące się z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Realizując  w ten pożyteczny i przyjemny sposób podstawę programową z realilznawstwa (Landeskunde). Zgodnie z proekologiczną strategią naszej szkoły wszystkie naczynia oraz sztućce były wykonane biodegradowalnych materiałów.

Na ławkach zaaranżowanych na stoły znalazły się dania wytrawne i na słodko. Degustowano omlet austriacki – Kaiserschmarrn z musem jabłkowym i śliwkowym, szwajcarski placek ziemniaczany Roesti, śledzie na sposób niemiecki, sałatkę z pomidorami,  cukinią i serem mozarella,  z widocznymi wpływami kuchni włoskiej na kuchnię szwajcarską, kluski frankońskie, tradycyjna zupę niemiecką- Kartoffelsuppe oraz zapiekane szwajcarskie ziemniaczki. Rozpieszczano także podniebienie sernikiem wiedeńskim, makaronikami pomarańczowymi, ciastem o ciekawej nazwie – użądlenie pszczoły oraz  Sachertorte, gdzie rolę maki przejęły mielone migdały.

Nie zabrakło także odżywczego napoju z mango i mandarynek oraz orzeźwiającego z cytryny i pomarańczy.

Organizatorzy zadbali także  o zgodny z tematyką wystrój sali języka niemieckiego.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie pochwalili  dania, które wyszły spod ręki nastoletnich kucharzy i cukierników.

Było smacznie i tradycyjnie.