Wizyta w Lublinie

W sobotę, 29.02.20r. odbył się VII Zjazd Książki z Plecaka na KUL. Na zaproszenie Prof. Lecha Giemzy do Lublina przyjechała młodzież wraz z nauczycielami z Biłgoraja, Parczewa, Komarówki, Warszawy i Dziekanowa Leśnego. Naszą szkołę reprezentowały Panie: Joanna Kroczak, Marzena Siwek i Agnieszka Rekosz-Barylak.

W ramach spotkania mogliśmy uczestniczyć w trzech ciekawych wykładach:
1. „Jak słuchać literatury? Od „Pana Tadeusza do futurystów” mgra Piotra Jaszczaka
2. „Polaryzacja mediów jako osłabienie ich siły i wiarygodności” ks. dra Rafała Pastwy
3, „Dzikość w literaturze” prof. Lecha Giemzy.

Nauczycieli mieli również okazję spotkać się z Księdzem Rektorem Antonim Dębińskim i porozmawiać na temat warsztatów, które poprowadził w ich szkołach prof. Lech Giemza.
Oczywiście zjazd był także okazją do wymiany doświadczeń, wielu ciekawych dyskusji, formułowania planów dotyczących dalszych działań.. Wiemy już dzięki temu, że kolejna odsłona Książki z Plecaka odbędzie się w naszej szkole jesienią br. Już nie możemy się doczekać i dziękujemy za dotychczasową współpracę i gościnę.

ab