Klasa 4 ARTYSTYCZNA – rozszerzona plastyka

„Marzenia się spełniają”- klasa artystyczna w Szkole Podstawowej w Dziekanowie Leśnym

 Bardzo cieszy mnie powstanie klasy artystycznej. Uważam, że była bardzo potrzebna, ponieważ pozwoli na odkrywanie uzdolnień plastycznych. Pamiętam jak sama odkrywałam świat sztuki, który rozwijał wyobraznię i dawał radość oraz poczucie spełnienia.Wiem, że to bardzo potrzebny kierunek, szczególnie we współczesnym świecie. Pamiętajmy, że sztuka to terapia dla duszy. Dzieci wrażliwe przelewają na papier swoje myśli i wizje. Dzięki linii i plamie wyrażają co w danym momencie jest dla nich ważne.

 Moim głównym celem jest nauczenie dzieci postrzegania piękna i radości z tworzenia, ponieważ sztuka to nieodłączny element życia i warto się z nim polubić. Uczniowie będą poznawali różnorodność środków i techniki plastyczne, które pomogą wyrażać siebie.

 W myśl tego chciałabym używać niekonwencjonalnych metod- dyskusji o sztuce, wspólnego tworzenia przy muzyce czy organizowania mini plenerów. Moim zadaniem jest rozwijanie wyobrazni i kreatywności dziecka. Prace bedą ukazywane w formie wystaw. Ponieważ dzieci potrzebują sukcesów jako motywacji do dalszej pracy proponuję nadawanie tytułu Artysty Roku w klasach I-VIII. Nie zabraknie innych konkursów plastycznych, organizowanych w ciągu całego roku szkolnego. Każdy uczeń będzie tworzył swoje portfolio, dzięki czemu powstanie galeria sztuki. Prace małych artystów będą zamieszczane na szkolnym facebooku.

Drodzy rodzice

Pamiętajcie, aby dopingować swoje pociechy w każdym działaniu. Nie każde zostanie twórcą, ale ważna jest sama radość z obcowania ze sztuką i odnalezienie pasji. Nauczyciele są otwarci na pomysły uczniów. Będziemy cieszyć się z każdego sukcesu i wspierać w gorszych chwilach. Sztuka pomaga łączyć pokolenia, rozwijać kreatywność i wyobraznię, które kształtują nasze pózniejsze życie.

Drodzy uczniowie

Wspaniale, że razem będziemy obcować ze sztuką, uczyć się o niej i ją tworzyć.

Życzę samych sukcesów!

Lilianna Bogusławska
nauczyciel plastyki