Gratulujemy naszej stypendystce

We wrześniu 2020r. najzdolniejsi uczniowie klas VII i VIII  z całego województwa ubiegali się przyznanie stypendium  w „Mazowieckim programie  stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”. Nasi uczniowie także stanęli w szranki.

Stypendium otrzymały dwie uczennice. Dziś chcielibyśmy zaprezentować wyniki rocznej pracy jednej z nich, a mianowicie Natalii z klasy 7d.

Natalia postanowiła zrobić grę matematyczną dla uczniów klas 7-8, która uatrakcyjniłaby naukę matematyki. Przygotowując się do pracy nad grą wzięła udział w dwóch kursach programowania w Pythonie w zakresie gier cz. 1 (5 spotkań po 180 min) i  cz. 2 (15 spotkań po 60 min) oraz w indywidualnych szkoleniach tematycznych (3*60 min).

Na naukę poświęciła dużo czasu, ale udało jej się stworzyć grę, w której gracz używając strzałek porusza się po planszy wężem w celu odszukania kolorowego kwadracika. Gdy go odnajdzie, musi wykonać losowo wybrane zadanie matematyczne. Poprawne obliczenia pozwalają na dołączenie kwadracika do ciała węża i dalszą grę. I w ten sposób wąż rośnie, a gracz ćwiczy swoje umiejętności matematyczne.

Poniżej zamieszczamy link do gry oraz prezentację z instrukcją instalacji potrzebnego oprogramowania i doinstalowania niezbędnego dodatku pygame.

instalacja-pygame

Kliknij lub link obok, aby pobrać grę. Nie przejmuj się, że poczatkowo zobaczysz tylko kod gry. Zainstaluj środowisko wg instrukcji powyżej i pobierz grę https://drive.google.com/file/d/16TEL1ne5WApxuDVDcdLzTwYgEz2I3v-Y/view?usp=sharing

Życzymy miłej zabawy