Działania w ramach Kampanii 19 dni przeciwko przemocy – podsumowanie

Działania w ramach Kampanii 19 dni przeciwko przemocy w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym w roku szkolnym 2021/2022:

1. W klasach rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego oraz w klasach I – III przeprowadzono warsztaty dotyczące rozwiązywania sytuacji konfliktowych w sposób konstruktywny.

2. W klasach IV – VIII przeprowadzono warsztaty dotyczące przeciwdziałaniu przemocy. Prace uczniów rozwieszono na szkolnych korytarzach.

3. W szkole, na korytarzach i w klasach, rozwieszono informacje dotyczące Kampanii, plakaty z numerami telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży oraz pomarańczowe balony. Przygotowano dla nauczycieli i uczniów pomarańczowe kokardki do przypięcia – symbol Kampanii.

4. Na lekcjach plastyki, a także indywidualnie w domach uczniowie w ramach konkursu plastycznego wykonali plakaty dotyczące przeciwdziałaniu przemocy. Wybrane prace rozwieszono na ogrodzeniu szkoły.

5. Na zajęciach edukacji filmowej zachęcono uczniów do nakręcenia etiud filmowych w ramach konkursu dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy. Wybrane filmiki można obejrzeć na Facebooku szkoły.

6. Zorganizowano konkurs fotograficzny „Z kolorem pomarańczowym w roli głównej”. Wykonane przez uczniów zdjęcia można obejrzeć na Facebooku szkoły.

7. Wyłoniono zwycięzców w konkursach filmowym, fotograficznym oraz najciekawszy plakat. Wyróżnionym uczniom dyplomy i nagrody wręczył Dyrektor szkoły.

8. Na zakończenie Kampanii w dniu 19 listopada zorganizowano „Dzień pomarańczowy”.

Uczniowie i nauczyciele w swoim ubiorze mieli elementy w kolorze pomarańczowym.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły rozdano mandarynki, które podobnie jak nagrody w konkursach zostały zakupione przez Radę Rodziców.