Dzień Świętego Patryka

19 marca 2024

W tym roku Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii wypadł w niedzielę 17 marca. W naszej szkole odchodziliśmy to święto we wtorek, 19 marca.

W hallu na pierwszym piętrze można było zapoznać się z faktami z życia Świętego Patryka, ciekawostkami o Irlandii oraz posłuchać irlandzkiej muzyki przy, oczywiście, zielonym oświetleniu. Zadbali o to koleżanki i koledzy z klasy 8c.

W hallu głównym na parterze odbył się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony jest na obchody 70-lecia naszej szkoły. Kiermasz obsługiwały połączone siły klas 8a i 8c. Wszystkie ciasta były „zielone”: miały zielone warstwy lub inne zielone elementy.  Mamy uczniów i uczennic z klas czwartych, piątych i ósmych wykazały się dużą pomysłowością w tym zakresie, za co im serdecznie dziękujemy! Także w hallu na parterze można było wziąć udział w konkursie dotyczącym życia Świętego Patryka. Pieczę nad konkursem sprawowały Wasze koleżanki i koledzy z klasy 8a. Nagrodami w tej konkurencji były cukierki.  

Wasza koleżanka z klasy 8c, ubrana na zielono przemierzała korytarze naszej szkoły częstując wszystkich cukierkami.  

Hall dolny i górny zostały przystrojone zielonymi koniczynkami, bibułkami i balonikami. Nauczyciele i uczniowie mieli zielone akcenty w ubiorach. Panowała życzliwa i radosna atmosfera.

Dziękujemy za Waszą obecność i liczny udział w kiermaszu i quizach!

Klasa 8a i 8c z wychowawczyniami: paniami Katarzyną Bliżewską i Krystyną Komendarczyk