Ein gesundes Frühstück beginnt……mit einer Deutschstunde.

Zdrowe śniadanie zaczyna się ……od lekcji języka niemieckiego.

Niestety duża liczba dzieci i młodzieży nie je śniadań przed wyjściem do szkoły. Drugie śniadanie spożywane już w szkole nie zawsze jest zgodne z piramidą zdrowego żywienia, a powinno ono dostarczyć młodemu organizmowi składników z wszystkich pięter piramidy. Ważna jest różnorodność w dostarczaniu składników odżywczych potrzebnych do wzrostu i prawidłowego rozwoju. Nieprawidłowo skomponowane posiłki wpływają niekorzystnie na sprawność intelektualną i fizyczną uczniów.

Uświadamianie młodzieży w tym zakresie odbywa się także na lekcjach języka niemieckiego. Dzięki sprzętowi i materiałom zakupionym przez Dyrektora Szkoły realizowane są wspólnie dwa cele lekcji. Przypomnienie zasad zdrowego odżywiania w połączeniu z przedstawieniem graficznym Ern ährugspyramide oraz rozszerzenie niemieckiego słownictwa związanego z tym tematem.

Kolejnym krokiem realizowanym już po Wielkanocy będzie wspólne śniadanie składające się ze zdrowych i świeżych produktów przyniesionych przez uczniów i nauczycielkę języka niemieckiego. Temat Essen und Trinken wpisuje się w realizację podstawy programowej języka niemieckiego klasy 7.