Fabelmanowie

Dnia 18 stycznia 2023 roku klasy VIII i VII wraz z opiekunami wybrały się do Multikina w Galerii Młociny, aby obejrzeć film pt. „Fabelmanowie” w reżyserii Stevena Spielberga. Podczas zabawnych fragmentów w sali słychać było dużo śmiechu, lecz w odpowiednim momencie nastawała pełna powaga. Patrząc po reakcjach, większości z nas seans się podobał. Film był naprawdę ciekawy.

Spielberg pokazał nam wrażliwego młodego chłopaka, który zafascynował się kręceniem filmów. Obserwowaliśmy rozwój jego pasji i dążenie do celu. Mogliśmy także zobaczyć, jak wyglądało życie w Stanach Zjednoczonych w latach 50 – 60 XX wieku (moda, młodzież, szkoła, relacje rodzinne, domy…) Zdziwił nas antysemityzm młodych ludzi. W trakcie oglądania, zwróciłam też uwagę na wątek zdrady. Ciekawe było, kiedy prawda wyjdzie na jaw. Seans uświadomił nam, że kręcenie filmów ma swoje dwie strony, szczególnie, gdy obraz ujawnia, jakąś wstydliwą tajemnicę. Wszyscy miło spędziliśmy czas.

Czy bycie artystą ma same zalety? Czy nagrywanie filmów ma same zalety? To pytanie zostawiam Wam i bardzo zachęcam do obejrzenia „Fabelmanów”.

Ola Kielczyk z klasy 8c