JADŁOSPIS 10.10-21.10.2022r.

Poniedziałek

Jarzynowa ze śmietaną(z mleka) i z ziemniakami(seler), spaghetti (z mąki pszennej) z mięsem i sosem bolońskim, kompot, jabłko.

Wtorek

Pieczarkowa (seler) z makaronem (z maki pszennej) ze śmietaną(z mleka), kotlet            z indyka w panierce(z mąki pszennej i jaja), ziemniaki, bukiet warzyw z masłem            (z mleka), kompot.

Środa

Zupa pomidorowa(seler) ze śmietaną(z mleka) z ryżem, kotlet z ryby (filet z miruny        i soli, mąka pszenna, jaj), ziemniaki, surówka ze słodkiej kapusty z majonezem (gorczyca, żółtka jaj), kompot.

Czwartek

Zupa z fasolki szparagowej (seler) z ziemniakami i śmietaną(z mleka), kurczak w sosie słodko-kwaśnym, ryż, kompot, banan.

Piątek

Barszcz czerwony(seler) ze śmietaną(z mleka), pierogi (z mąki pszennej) z serem             (z mleka) i śmietaną (z mleka), kompot, gruszka.

Poniedziałek

Zacierkowa (seler, jaja, mąka pszenna) z ziemniakami , indyk w sosie curry (z mąką pszenną, gorczycą, mlekiem), ryż, sałatka z pomidorów i ogórka kiszonego, kompot.

Wtorek

Zupa krem z zielonego groszku ze śmietaną (z mleka, seler), gulasz mięsny (z mąką pszenna),  kasza gryczana, surówka z kapusty pekińskiej z majonezem (gorczyca, żółtka jaj), kompot.

Środa

Zupa pomidorowa (seler) ze śmietaną(z mleka) z makaronem(z mąki pszennej), ryba (miruna) smażona w panierce (z mąki pszennej i jajka), ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, kompot.

Czwartek

Ogórkowa (seler) ze śmietaną (z mleka) z ziemniakami, schab w sosie, makaron (z mąki pszennej), sałata lodowa z sosem miodowo-musztardowym (miód, gorczyca) i pestkami słonecznika, kompot.

Piątek

Fasolowa (seler), ryż z twarożkiem (z mleka) i duszonymi jabłkami, kompot.                                                                                                   Smacznego !