Jadłospis 12-23.09.2022 r

 Poniedziałek

Zupa jarzynowa(seler)  ze śmietaną(z mleka) ziemniakami, spaghetti(z mąki pszennej) z mięsem i sosem bolońskim, kompot, banan

Wtorek

Zupa pieczarkowa(seler) ze śmietaną(z mleka)z makaronem(z mąki pszennej), kotlet z indyka w panierce( z mąki pszennej i jajka), ziemniaki, bukiet warzyw, jabłko, mięta.

Środa

Zupa pomidorowa(seler) ze śmietaną(z mleka) z ryżem, paluszki rybne(mintaj) w panierce( z mąki pszennej), ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, sok jabłkowy.

Czwartek

Zupa fasolki szparagowej(seler) ze śmietaną(z mleka)  z ziemniakami, gulasz wieprzowy w sosie własnym(z mąki), kasza pęczak, surówka z kapusty czerwonej, kompot.

Piątek

Krem z marchwi (seler) ze śmietaną (z mleka)z pestkami słonecznika, makaron( z mąki pszennej) z serem białym i śmietaną( z mleka), truskawki, kompot.


Poniedziałek

Zupa ogórkowa(seler) ze śmietaną(z mleka)  z ziemniakami, leczo z indykiem, makaron(z mąki pszennej), kompot, gruszka.

Wtorek

Krupnik ryżowy(seler), gołąbki w sosie(z mąką pszenną) pomidorowym ze śmietaną(z mleka), ziemniaki, herbata owocowa, jabłko.

Środa

Zupa pomidorowa(seler) ze śmietaną(z mleka) z makaronem(z mąki pszennej), ryba (miruna)smażona w panierce( z mąki pszennej i jajka), ziemniaki, surówka colesław z  majonezem(żółtka z jaj, gorczyca), kompot.

Czwartek

Fasolowa(seler) z ziemniakami, klopsiki wieprzowe w sosie własnym, kasza gryczana, sałata lodowa w sosie miodowo-musztardowym (gorczyca) i pestkami słonecznika, sok pomarańczowy.

Piątek

Barszcz czerwony(seler), ryż z twarożkiem i śmietaną (z mleka), kompot owocowy, nektarynka.

                                                                                                                          Smacznego !!!