Świętujemy Dzień Bajki

5 listopada w dniu urodzin Walta Disney’a świętujemy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Ze względu na udział  w Kampanii 19 Dni Przeciwko Przemocy, przełożyliśmy to święto na dziś (22 listopada).  W szkole zaroiło się od postaci z bajek. Wśród nich znaleźli się Pinokio, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, wiele księżniczek, wróżek i czarodziejów.  Uczniowie klas 5ab, 6ab i 7 ac przygotowali przedstawienie zatytułowane cytatem Ignacego Krasickiego „I śmiech może być nauką”. Przypomnieli, że baśń i bajka to dwa różne gatunki literackie i wystawili  kilkanaście utworów Ezopa, Krasickiego i Mickiewicza, które przygotowali pod kierunkiem nauczycieli polonistów. Dekorację wykonała pani Liliana Bogusławska.

Bajki gościły także na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznali tytuły międzynarodowych bajek – Little Red Riding Hood, Sleeping Beauty, Alice in Wonderland, Puss in Boots, Cinderella, The Little mermaid i wiele innych. Grali w Kalambury odgadując o jaką bajkę chodzi oraz oglądali filmy . Wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa, dużo śmiechu no i przede wszystkim nauka nowych słówek.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją autorstwa uczennic klasy 7a – Leny Drobek i Zosi Szumskiej. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji na temat gatunku literackiego zwanego bajką.                                                                 

Uczniowie i nauczyciele – organizatorzy dzisiejszego święta 🙂