VII Festiwal Piosenki Europejskiej

DSCN0933 DSCN0935 DSCN0946DSCN0931 DSCN0943 DSCN0938

Już po raz siódmy, 10 maja, odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Europejskiej.  Uczniowie zaśpiewali utwory w 7 językach: polskim, niemieckim, angielskim, rosyjskim, francuskim, czeskim, a nawet fińskim. Usłyszeliśmy 15 piosenek o różnym nastroju i w różnym rytmie. W ten sposób świętowaliśmy wspólnie 12 rocznicę wstąpienia Polski w struktury Unii Europejskiej oraz przypadający 9 maja Dzień Europy. Naszą uroczystość poprzedziła krótka prezentacja na temat historii UE. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Komisje Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Polską Organizację Turystyczną. Uczniom przypadły do gustu parasole, plecaki, pen drives, podkładki pod myszki, zestawy do gier, słuchawki, torby , kubki i długopisy.

O godz. 18 tego samego dnia, specjalnie dla rodziców przybyłych na zebranie, wykonawcy zaprezentowali kilka wybranych utworów  Festiwalu.

Mam nadzieję, że frekwencja w przyszłym roku, na naszym już VIII Festiwalu, będzie równie wysoka.

Maria Mateuszczyk

Powyżej kilka zdjęć z tegorocznej edycji.

W najbliższy wtorek, 9 maja odbędzie się już  VIII Festiwal Piosenki Europejskiej. Tym razem śpiewamy dla Kacpra, ucznia naszej klasy, który walczy z chorobą.

W trakcie zajęć zapraszam do wysłuchania piosenek  uczniów, a przed zebraniem rodziców 🙂

 Maria Mateuszczyk

VIII Festiwal Piosenki Europejskiej przeszedł już do historii naszej Szkoły.

W dniu wczorajszym, tj. 9 maja 2017 roku uczniowie gimnazjum  wraz z Nauczycielami wypełnili małą salę gimnastyczną. Czekali na nich utalentowani wokalnie wykonawcy, którzy zaprezentowali utwory w sześciu językach. Ze względu na niewielka powierzchnię sali Festiwal odbywał się  jak zwykle w dwóch turach, o 9.50 i 11.30. Niektórzy zmagali się z tremą podczas występu, a inni czuli się jak ryba w wodzie. Było europejsko, miło i życzliwie.

Festiwal poprzedziła prezentacja na temat Unii Europejskiej. Piosenkom  towarzyszyły zdjęcia miast europejskich ukazujące nie na tablicy multimedialnej.

Każdy z uczestników otrzymał nagrody ufundowane przez Komisje Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Ambasadę Niemiec.

Do zobaczenia w przyszłym roku na Festiwalu

Maria Mateuszczyk

Accessibility